międzyzakładowa spółdzielnia mieszkaniowa "chemik" w płocku

GENEZA SPÓŁDZIELNI

Za pomysłodawcę i głównego koordynatora wszelkich przedsięwzięć , a więc „ojca” MSM „CHEMIK” uznać niewątpliwie należy Kierownika Wydziału Inwestycji Socjalnych MZRiP – Kazimierza Serka. To on dokonał wstępnego rozeznania potrzeb mieszkaniowych dla pracowników Kombinatu ( w 1980 r. na mieszkania oczekiwało 3025 osób) i zasugerował dyrekcji, że istniejące wówczas dwie Spółdzielnie mieszkaniowe w Płocku, ani Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie są w stanie rozładować napiętej sytuacji tzn. głodu mieszkaniowego i należy niezwłocznie powołać Komisję Organizacyjną Założycieli – początkowo Zakładowej, a wkrótce – Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „ CHEMIK” (stosowne wnioski zawarte są w dokumencie archiwalnym noszącym datę 20.10.1980 r.)

więcej

SKĄD TAKA NAZWA

Nazwa – Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „CHEMIK” w Płocku, bo pod taką ją zarejestrowano, nie była od początku podjętych prac organizacyjnych ani pewną ani ostateczną. W pierwszych archiwalnych dziś dokumentach, z adnotacjami ówczesnej dyrekcji MZRiP występuje nazwa „własna spółdzielnia” i „Zakładowa Spółdzielnia budownictwa mieszkaniowego”.

więcej

WŁADZE SPÓŁDZIELNI

MSM „CHEMIK” w Płocku działa na podstawie ustawy Prawo Spółdzielcze z dnia 16 września 1982 r. (Dz. U. Nr 30 poz. 210 ze zmianami wprowadzonymi stosownymi ustawami) oraz Statutu Spółdzielni zarejestrowanego w Sądzie Rejonowym w Płocku, sygnatura akt RS XII 763, aktualizowanego na bieżąco. Jest instytucją samorządną i demokratyczną.

więcej

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNO-WYCHOWAWCZA

 Oparta jest o Statut Spółdzielni i stosowne przepisy prawa spółdzielczego. Na tej podstawie opracowany został Regulamin Pracy Klubu Osiedlowego MSM „CHEMIK”, zatwierdzony następnie przez Uchwałę Rady Nadzorczej.

więcej
http://perizinan.bulelengkab.go.id/products/rahasia-slot-mahjong/ https://e-starlitbang.tapinkab.go.id/maxwin-pg-soft/ https://e-starlitbang.tapinkab.go.id/mahjong-gampang-menang/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/