msm "chemik" płock

GENEZA SPÓŁDZIELNI

Za pomysłodawcę i głównego koordynatora wszelkich przedsięwzięć , a więc „ojca” MSM „CHEMIK” uznać niewątpliwie należy Kierownika Wydziału Inwestycji Socjalnych MZRiP – Kazimierza Serka. To on dokonał wstępnego rozeznania potrzeb mieszkaniowych dla pracowników Kombinatu ( w 1980 r. na mieszkania oczekiwało 3025 osób) i zasugerował dyrekcji, że istniejące wówczas dwie Spółdzielnie mieszkaniowe w Płocku, ani Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie są w stanie rozładować napiętej sytuacji tzn. głodu mieszkaniowego i należy niezwłocznie powołać Komisję Organizacyjną Założycieli – początkowo Zakładowej, a wkrótce – Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „ CHEMIK” (stosowne wnioski zawarte są w dokumencie archiwalnym noszącym datę 20.10.1980 r.)
Podobny problem istniał w ówczesnym Płockim Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych i PBP „Petrobudowa”. Nie dziwi zatem nikogo, że dyrekcje tychże, na wieść o organizowaniu przez MZRiP Spółdzielni Mieszkaniowej, szybko wyraziły akces przystąpienia do niej i partycypowania w kosztach, na zasadach równoprawnego partnerstwa.
Stosowną rangę współorganizatora Spółdzielni należy przyznać czynnikom oddolnym, reprezentowanym przez NSZZ Związków Branżowych „Chemików”. To oni w imieniu wielkiej rzeszy członków ‘popędzili” oficjeli, aby jak najszybciej sfinalizować narodziny i działalność (…)
Za formalną datę rozpoczęcia działalności przez Międzyzakładową Spółdzielnię Mieszkaniową „CHEMIK” w Płocku przyjęto dzień 23 czerwca 1981 r. kiedy to Sąd Rejonowy w Płocku – Wydział Cywilny wyda postanowienie o rejestracji Spółdzielni w dziale A „RS” XII.763.
Z zachowanych dokumentów wynika, iż siedzibą władz MSM mieściła się wówczas w Płocku przy ul. Chemików 17, a zatrudnienie znalazło tu 30 osób. 

https://pustaka.dumaikota.go.id/inlislite/produks/sdemo/ https://siwaspada.rembangkab.go.id/sigacor/ https://elibrary.univamedan.ac.id/sdemo/ https://derma-express.com/slot-demo/ http://barenlitbangda.semarangkab.go.id/sdemo/ https://sinta.ditjenbun.pertanian.go.id/products/demo/ https://www.ella-lapetiteanglaise.com/ https://www.tyronesjacket.com/ https://chavancentre.org/slot-demo/ https://linkr.bio/link-mpoxo https://heylink.me/link-ksoklub/