MSM "CHEMIK" PŁOCK

geneza powstania klubu

Klub rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 1990 roku w dwóch lokalach:
• na pierwszym piętrze w budynku przy ul. 3 Maja 12
• w budynku przy ul. Czwartaków 4 (faktycznie od 23.02.1993 r. do 24.01.1997 r.)
zajęcia odbywały się w świetlicy, w piwnicy budynku przy ulicy Jana Pawła II 13)
Pierwszym Kierownikiem była Bożena Mukaj, zatrudniona w okresie 16.03.1989 -31.10.1991 r.
Prawdziwie wielkie osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury na osiedlach MSM „CHEMIK” przypisać należy Jadwidze Piękoś, która podjęła „dzieło tworzenia” 1 listopada 1991 r. Obecnie o rozwój Klubu dba Pani mgr Hanna Bobyk – Kierownik Klubu wraz z kadrą instruktorską Agnieszką Chęcką, Beatą Różańską i Anną Hoffman.
Działalność merytoryczna Klubu oparta jest na dwóch zasadniczych kierunkach:
• prowadzenie stałych form pracy
• organizowanie różnorodnych imprez i zajęć 

Stałe formy pracy, to zajęcia w sekcjach i kołach zainteresowań. Młodzież i dzieci chętnie uczestniczą w pracach, kółka plastycznego, teatralnego i tanecznego. Dla Pań organizowane są zajęcia gimnastyczne i sekcja nauki tańca Flamenco. Dla potrzeb emerytów i rencistów uruchomiony został Klub Seniora, na spotkania którego przychodzi duża grupa mieszkańców Spółdzielni MSM „CHEMIK”.
Oprócz stałych form współpracy, Klub organizuje różnego rodzaju imprezy cykliczne. Należą do nich; ferie zimowe, wakacje w mieście dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszy się biwak letni, podczas którego dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji. Wydarzenia kalendarzowe jak Dni dziecka, choinka czy Andrzejki okraszone są atrakcjami i prezentami dla dzieci i młodzieży. Kolejnym elementem jest organizowany cyklicznie   Konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w zasobach MSM „CHEMIK”. W 2016 roku w konkursie wzięło udział wiele osób, które nadesłały piękne zdjęcia swoich przydomowych aranżacji zieleni. W podziękowaniu za dbałość o otaczające nas środowisku Spółdzielnia MSM „CHEMIK” nagrodziła zwycięzców.

Klub ma na swoim koncie współpracę z zespołami muzycznymi – obecnie jest to młodzieżowy Zespół FLAM, który w 2015 roku zdobył 2 miesjce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Artystycznych Tęcza Polska. W Klubie organizuje swoje spotkania tematyczne Klub Pszszczelarza i wiele innych kół hobbystycznych.
Klub skupia wokół siebie wiele pokoleń mieszkańców Spółdzielni MSM „CHEMIK”. Przyjemnie jest widzieć jak dorosłe już osoby, które przed laty uczęszczały do Klubów, oddają pod opiekę swoje dzieci. 

https://147.139.207.107/ https://8.215.31.229/ https://8.215.55.180/ https://147.139.212.74/ https://147.139.212.232/ http://perizinan.bulelengkab.go.id/products/rahasia-slot-mahjong/ https://e-starlitbang.tapinkab.go.id/maxwin-pg-soft/ https://e-starlitbang.tapinkab.go.id/mahjong-gampang-menang/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/